Whatsapp iletişim Hattı

SİTRETT MX MEDİ Pro Zirai Don Önleme Makinesi

SİTRETT MX MEDİ Pro Zirai Don Önleme Makinesi

 • Ürün Kodu;PRO_ZİRAİ_DON
 • Kargo Süresi;0 gün

SİTRETT MX KURU DUMAN VE SİSLEME CİHAZI sayesinde hem çok etkili bir şekilde sisleme veya dumanlama yapılabilir, hem de dinlenmeli çalışma özelliği sayesinde her 5 dakikada bir kez çalışacak şekilde ayarlanabilmektedir. Zirai hastalık ve verim kaybını önler aynı zamanda kolay bir uygulama sağlar. SİTRETT MX Don Önleme Likiti sayesinde kısa süreli sisleme yapıldığında bile uzun süreler boyunca bitkiler soğuktan korunabilmektedir.

6.000,00 TL
- +
 • SİTRETT MX ZİRAİ DON ÖNLEME MAKİNESİ ve LİKİTLERİ ile DONDAN KORUNMA;

  Sisleme yönteminde ilk yatırım maliyeti rüzgâr pervanelerine ve yağmurlama yöntemine göre çok daha azdır ve tarım arazilerinde ateş yakmak gibi tehlikeli değildir. Don olayı başlamadan önce +1°C de sisleme çalışmaları başlamalı, don olayı bitip güneş doğuncaya kadar devam etmelidir. Don önlemede en çok kullanılan rüzgâr pervaneleri yatırımları çok yüksek kurulum maliyetlerine sahiptir ve havada sadece 4-5 derecelik bir fark oluşturabilmektedir.

  Çoğu durumda rüzgar pervaneleri faydasız kalmaktadır. Su püskürten sistemlerde ise gece boyu devam eden spreylemeden dolayı ıslanan bitkide mantarı hastalıklara oluşturmaktadır ve dönüm başına saatte 3 ton su harcanması gerekir. Don riski boyunca bu kadar su kullanmak yüksek işletme maliyetlerine sebep olmakta ve çoğu arazilerde bu şekilde su temin etmek mümkün olmamaktadır.

  Bunun dışında ağaçları korumak için tarım arazilerinde lastik ve saman yakma çalışmaları hem arazide yangın tehlikesini beraberinde getirmekte, hem topraktaki canlıları öldürmekte hem de toprak yapısını bozarak verimin düşmesine sebep olmaktadır. Bunların dışında atmosfere verilen zarar da göz ardı edilemez. Saman ve lastik maliyetleri de düşünüldüğünde ekonomik ve etkili bir yöntem olmadığı göz ardı edilemez.

  SİTRETT MX KURU DUMAN VE SİSLEME CİHAZI sayesinde hem çok etkili bir şekilde sisleme veya dumanlama yapılabilir. Hem de dinlenmeli çalışma özelliği sayesinde her 5 dakikada bir kez çalışacak şekilde ayarlanabilmektedir. Zirai hastalık ve verim kaybını önler aynı zamanda kolay bir uygulama sağlar. SİTRETT MX Don Önleme Likiti sayesinde kısa süreli sisleme yapıldığında bile uzun süreler boyunca bitkiler soğuktan korunabilmektedir. SİTRETT MX KURU DUMAN VE SİSLEME CİHAZI mazot ve madeni yağ ile de çalışabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede sıcaklığını kendinizin belirleyeceği derecelerde dumanlama yapabileceksiniz.

 • Taksit
  Taksit Tutarı
  Toplam Tutar
  1
  6.000,00 TL
  6.000,00 TL

  Axess Kredi Kartları

  Taksit
  Taksit Tutarı
  Toplam Tutar
  1
  6.000,00 TL
  6.000,00 TL

  Kuveyt Türk Kredi Kartları

  Taksit
  Taksit Tutarı
  Toplam Tutar
  1
  6.000,00 TL
  6.000,00 TL

  Vakıfbank Kredi Kartı ile Ödeme

 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz